Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej o cookie
tel: +48 41 38 10 116 biuro@elenco.pl
Ministerstwo Energii we współpracy z Ministerstwem Środowiska przygotowało nowy instrument finansowania instalacji fotowoltaicznych pn. „Mój Prąd”. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych.
Budżet programu wynosi 1 mld złotych. Dofinansowanie obejmie do 50% kosztów instalacji fotowoltaicznej, jednak nie więcej niż 5000 zł. Wsparciem zostaną objęte instalacje o mocy 2-10 kW. Program skierowany jest do osób, które chcą zamontować panele fotowoltaiczne w swoich gospodarstwach domowych.
Producenci paneli fotowoltaicznych oferują zazwyczaj gwarancję na sam produkt oraz na zachowanie określonej mocy. W wypadku gwarancji na panele, wynosi ona najczęściej 10 lat
Powietrzna pompa ciepła (czy też ściślej – pompa typu powietrze/woda) to pompa ciepła, która jako dolne źródło – a więc środowisko, z którego pozyskiwane jest ciepło – wykorzystuje dostępne bez ograniczeń powietrze atmosferyczne. Podobnie jak inne pompy ciepła, w domowej instalacji grzewczej może pełnić taką samą rolę, jak kocioł węglowy, gazowy czy elektryczny, a więc służyć do zasilania w ciepło instalacji centralnego ogrzewania (c.o.) oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.).
Fotowoltaika jest jednym z odnawialnych źródeł energii – wytwarza zieloną energię. Z ekologicznego punktu widzenia taki system nie zwiększa zanieczyszczenia powietrza, nie emituje zanieczyszczeń ani innych szkodliwych substancji do atmosfery. Posiadanie instalacji OZE poszerza świadomość ekologiczną użytkownika systemu, a także otaczającego go społeczeństwa. Ponadto wybierając energię z OZE zmniejszamy jej wytwarzanie w źródle konwencjonalnym emitującym zanieczyszczenia.