Blog

Jakie są warunki dofinansowania fotowoltaiki?

Wrzesień 16, 2021

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej możliwości dofinansowania fotowoltaiki w Polsce. Nasz kraj ma nadal zbyt mało instalacji opierających się na odnawialnych źródłach energii w stosunku do wytycznych Unii Europejskiej, chociaż postęp w tym zakresie jest w ostatnich latach imponujący. Z programów dofinansowania coraz częściej korzystają nie tylko nowoczesne firmy, ale i osoby prywatne. Oprócz dotacji dostępne są także pożyczki i ulgi termomodernizacyjne. Każdy program ma inne warunki przystąpienia do niego, więc za każdym razem konieczne jest przeanalizowanie konkretnej sytuacji. Pozwoli to na dobranie najlepszej opcji dofinansowania w danej sytuacji.

Więcej

Od czego zależy kwota dofinansowania do paneli słonecznych?

Lipiec 21, 2021

Panele słoneczne pojawiają się na coraz większej ilości dachów w Polsce. I nic w tym dziwnego – dzięki nim znacząco udaje się obniżyć rachunki za prąd. Posiadanie paneli daje też satysfakcję z bycia „eko”. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii z pewnością jest ratunkiem dla planety i odciążeniem jej z pozyskiwania i przetwarzania paliw kopalnianych. Wciąż niewiele osób wie, że decydując się na zakup i montaż paneli słonecznych, można liczyć na rządowe i samorządowe dofinansowania. Od czego zależy jego kwota i jak się o nie ubiegać? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Więcej

Jak dobrze dobrać instalację fotowoltaiczną do potrzeb?

Maj 5, 2021

Instalacje fotowoltaiczne stają się w Polsce z roku na rok coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego – założenie ogniw na dach domu jednorodzinnego może znacznie zmniejszyć wysokość rachunków za prąd. Osoby, które planują instalację fotowoltaiki, często szukają informacji o tym, o jakiej mocy panele wybrać i jak obliczyć zapotrzebowanie domu na energię. Te zagadnienia wyjaśnimy w dzisiejszym wpisie.

Więcej

Jak zaoszczędzić na prądzie?

Marzec 3, 2021

W dobie częstych podwyżek opłat za energię elektryczną wiele osób zastanawia się: czy da się zaoszczędzić na prądzie i jak tego dokonać. Niektóre urządzenia, znajdujące się w naszych domach, pobierają go przecież sporo. Część z nich powinniśmy wymienić na energooszczędne oraz ustawić na optymalną pracę, dostosowaną do naszych potrzeb. Poza tym warto korzystać z zasobów środowiska naturalnego, ale przede wszystkim stale poszerzać swoją świadomość i zmieniać nawyki. Zachęcamy do zapoznaniem się z treścią naszego wpisu, w którym rozważamy sposoby na energetyczne oszczędności.

Więcej

Konserwacja baterii fotowoltaicznych

Styczeń 20, 2021

Baterie fotowoltaiczne różnią się swoimi właściwościami od tych powszechnie używanych. W instalacjach fotowoltaicznych to elementy zapewniające ciągłość przesyłania energii elektrycznej. Są to akumulatory z regulatorem ładowania, pracujące w trybie buforowym. Podstawowym zadaniem akumulatorów jest kompensowanie braków dostarczanej energii elektrycznej z głównego źródła do odbiorów. Wynika to z faktu, że więcej energii zużywanej jest wieczorem, a otrzymywanej w południe. Na czym polega konserwacja baterii fotowoltaicznych? O tym w naszym wpisie. Zapraszamy do lektury.

Więcej