1. Strona główna
  2. Stacje transformatorowe

Stacje transformatorowe

Stacje transformatorowe dla instalacji fotowoltaicznej

Stacje transformatorowe dla instalacji fotowoltaicznej są niezbędne m.in. podczas budowania farm fotowoltaicznych. Produkujemy stacje w obudowach kontenerowych (betonowe i metalowe) z obsługą zewnętrzną, wewnętrznym korytarzem obsługi oraz złącza kablowe. Oferujemy rozwiązania tworzone z myślą o firmach instalatorskich, wykonawczych, energtyce zawodowej i wielu innych inwestycjach. Projektujemy i produkujemy stacje transformatorowe dla instalacji fotowoltaicznych, które można dowolnie konfigurować zarówno pod kątem mocy jak i napięć strony SN i NN.

Oferujemy

Rozdzielnice NN

W ofercie znajdują się rozdzielnice nn w bardzo szerokim zakresie.

Rozdzielnice SN

Produkcja rozdzielnic w izolacji powietrznej oraz gazowej – SF6.

Rozdzielnice WN

Dystrybucja rozdzielnic WN oraz aparatury.

Stacje transformatorowe

Stacje transformatorowe dla instalacji fotowoltaicznej.

Poznaj specyfikacje naszych stacji transformatorowych

Oferujemy m.in. stacje w obudowach metalowych typu TSMw. Są to stacje transformatorowe kontenerowe dedykowane do użytku przy odnawialnych źródłach energii, posiadające wewnętrzny korytarz obsługi. Idealnie nadają się jako stacje dla OZE, gdyż są bardzo lekkie, ich ciężar nie przekaracza 3-5 ton, nie licząc masy transformatora. Co więcej, czas i montażu jest krótki a przy tym jego koszt jest niższy niż koszt montażu stacji transformatorowych dla instalacji fotowoltaicznych w betonowych obudowach.

Stacja transformatorowa składa się z urządzeń takich jak: rozdzielnice średniego i niskiego napięcia, transformator i osprzet BHP. Naszym Klientom oferujemy również szereg dodatkowych urządzeń, które usprawnią pracę urządzenia – są to m.in. awaryjne zasilacze i tablice pomiarowe. Niemniej możemy zaoferować również inne urządzenia dopasowane do indywidualnych potrzeb Klienta – zapraszamy do kontaktu i konsultacji.

Stacje w obudowach metalowych typu TSM

Stacje TSM są stacjami wykonanymi w obudowie metalowej dedykowanymi do użytku przy odnawialnych źródłach energii jak farmy wiatrowe oraz fotowoltaiczne. Stacja wykonana jest ze spawanej klatkowej konstrukcji i wypełniona płytami warstwowymi z wypełnieniem zależnym od przeznaczenia stacji. Standardowa konstrukcja przewiduje możliwośd montażu transformatora do 1250 kVA bez użycia wentylacji mechanicznej. Na życzenie istnieje możliwość wyprodukowania stacji dla transformatorów o większych mocach. Stacje w obudowach metalowych dzięki swej niskiej wadze idealnie nadają się jako stacje dla OZE, gdzie często jest utrudniony dojazd dla ciężkich samochodów.

Typoszereg tych stacji pozwala na budowę ich zarówno z obsługą zewnętrzną TSMz jak i również z korytarzem wewnętrznym obsługi TSMw.
Istnieją dwie wersje posadowienia stacji: bezpośrednio na zagęszczonym gruncie jak i na fundamencie betonowym, na bloczkach typu F1 lub na fundamencie typu H.

Zalety

  • Swobodny dostęp do rozdzielnic nn i SN
  • Szczelna, metalowa misa olejowa będąca integralną częścią kontenera lub jako część fundamentu betonowego
  • Krótki czas montażu na obiekcie
  • Bardzo duże możliwości konfiguracji rozdzielnic zarówno niskiego jak i średniego napięcia
  • Zdecydowanie mniejsze koszty transportu oraz instalacji na obiekcie niż stacji w obudowie betonowej
  • Bardzo mała waga